Húsvéti tojáskeresés

Iskolánk idegen nyelvi munkaközössége vetélkedőt szervezett a felső és a gimnáziumi tagozaton németül tanuló diákjai számára.

Katolikus iskola tanulóiként német nyelven sikerült a nagyhét legfontosabb eseményeiről és a húsvétról különböző nyelvi szinteken beszélni. A német nyelv és az országismereti anyag elmélyítése mellett cél volt egymás segítésének az előtérbe helyezése.

A tanulók meglevő lexikai tudásukat megszilárdíthatták és szókincsüket is gyarapíthatták, miközben alaposabban megismerkedtek a német nyelvterület országainak húsvéti hagyományaival is német nyelvű kisfilmek segítségével (Ostereierbaum mit 10000 Eiern in Saalfeld, Osterfeuer, Osterbrunnen – Osterwasser holen – welche Bedeutung hat es?; Hefezopf, Osterlamm usw.). A vidám húsvéti dalt többféle hangszer kíséretében gyakorolták a fiatalok.

A program tojáskereséssel zárult a résztvevők örömére. Az iskolaudvaron megtalált tojások kérdéseket rejtettek, melyek megválaszolásával a látottak/hallottak ismétlésére került sor. Két pici német szakkörös, harmadik osztályos tanuló, húsvéti nyuszi szerepében édességgel jutalmazta a helyes válaszadókat. Az aktív részvételt húsvéti könyvjelzővel és német nyelvből egy jutalomötössel köszönték meg a szervezők.

Közzétéve

itt: